Cześć, Dzień Dobry!
Cieszę się że zaglądasz do tego kursu. Opowiem Ci tu o miłości i jej różnych aspektach.
Przyjrzymy się jej: z perspektywy kulturowej - czyli jak różnie można podchodzić do miłości w zależności od tego w jakim miejscu na świecie się urodzisz, analizując kontekst rodzinny - czyli jak doświadczenie budowania relacji z rodzicami bądź opiekunami sprawia, że jest ci łatwiej bądź trudniej budować bliskie relacje z innymi, opowiem Ci również o fascynujących procesach zachodzących w naszym ciele i mózgu, które sprawiają, że czujemy się zakochane/ zakochani. Ale, zastanowimy się też po co w ogóle nam ten stan i w jakim stopniu miłość zmienia się w czasie. Przyjrzymy się trudnościom w relacjach, zastanowimy, czego lepiej unikać podczas konfliktów, dam Ci również kilka wskazówek, co możesz zrobić żeby twoje relacje były bardziej satysfakcjonujące. Bo jak mówi znana izraelska socjolożka Eva Illouz:
niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem jest wychodzenie ze związku, kiedy zaczynają pojawiać się trudności.
Na koniec zastanowimy się nad tym dlaczego miłość w XXI wieku wydaje się być takim niezwykle skomplikowanym tematem. Przyjrzymy się wyzwaniom randkowania online i niezwykle dynamicznym zmianom jakie zachodzą w obszarze bliskich związków.
Jest to kurs w pigułce, a na każdy z tych tematów można by napisać książkę! Ale myślę, że są to podstawy, które pomogą Ci spojrzeć na miłość z różnych perspektyw i sprawią, że lepiej zrozumiesz swoje przeszłe i/lub obecne relacje. Zapraszam Cię do wspólnej eksploracji.
Nazywam się Olga Kamińska, jestem neuropsycholożką, zajmuje się badaniem emocji i relacji. Napisałam również książkę #Love. Jak kochać w XXI wieku. Na co dzień wykładam na Uniwersytecie SWPS przedmioty dotyczące biologicznych podstaw naszego zachowania oraz relacji.
Doktor psychologii, wykładowczyni SWPS, badaczka, popularyzatorka i pasjonatka neuronauki, autorka podcastu „#LOVE. Miłość w XXI wieku”. Prowadzi zajęcia i warsztaty z zakresu miłości, rozumienia emocji oraz relacji międzyludzkich.