Course content6 lectures|44 min

Wstęp

Olga Kamińska2 min

Cześć, Dzień Dobry!

Cieszę się że zaglądasz do tego kursu. Opowiem Ci tu o miłości i jej różnych aspektach.

Przyjrzymy się jej: z perspektywy kulturowej - czyli jak różnie można podchodzić do miłości w zależności od tego w jakim miejscu na świecie się urodzisz, analizując kontekst rodzinny - czyli jak doświadczenie budowania relacji z rodzicami bądź opiekunami sprawia, że jest ci łatwiej bądź trudniej budować bliskie relacje z innymi, opowiem Ci również o fascynujących procesach zachodzących w naszym ciele i mózgu, które sprawiają, że czujemy się zakochane/ zakochani. Ale, zastanowimy się też po co w ogóle nam ten stan i w jakim stopniu miłość zmienia się w czasie. Przyjrzymy się trudnościom w relacjach, zastanowimy, czego lepiej unikać podczas konfliktów, dam Ci również kilka wskazówek, co możesz zrobić żeby twoje relacje były bardziej satysfakcjonujące. Bo jak mówi znana izraelska socjolożka Eva Illouz:

niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem jest wychodzenie ze związku, kiedy zaczynają pojawiać się trudności.

Na koniec zastanowimy się nad tym dlaczego miłość w XXI wieku wydaje się być takim niezwykle skomplikowanym tematem. Przyjrzymy się wyzwaniom randkowania online i niezwykle dynamicznym zmianom jakie zachodzą w obszarze bliskich związków.

Jest to kurs w pigułce, a na każdy z tych tematów można by napisać książkę! Ale myślę, że są to podstawy, które pomogą Ci spojrzeć na miłość z różnych perspektyw i sprawią, że lepiej zrozumiesz swoje przeszłe i/lub obecne relacje. Zapraszam Cię do wspólnej eksploracji.

Nazywam się Olga Kamińska, jestem neuropsycholożką, zajmuje się badaniem emocji i  relacji. Napisałam również książkę #Love. Jak kochać w XXI wieku.  Na co dzień wykładam na Uniwersytecie SWPS przedmioty dotyczące biologicznych podstaw naszego zachowania oraz relacji.

Autorka

Olga Kamińska

Do you need therapy or consultation?

+48 22 307 32 24Open Monday to Friday 8am-9pm
Weekends 10am-2pm

Are you in a crisis and the situation you are in threatens your life or health?

112Call the emergency number
116 111Helpline for children and young people
Wellbee Therapy Sp. z o.o.
ul. Chmielna 2/31
00-020 Warszawa
You can find us on: